Dni Różnorodności Kulturowej na Wydziale Neofilologii


Wydział Neofilologii UAM już po raz trzeci zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 57/249 z 20 grudnia 2002 w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej uchwalonej na 31 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w dniu 2 listopada 2001 roku. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów jest promocja kultury, różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego.

W tym roku zapraszamy 11 maja do siedziby Wydziału (Collegium Novum, Al. Niepodległości 4) w godz. 10:00-16:00 na wystawę przekładów „Pana Tadeusza”, sesję posterów naukowych, prezentację laboratorium psycholingwistycznego, Speed Talking z przedstawicielami 17 różnych kultur świata oraz piknik różnorodności smakowej.

12 maja natomiast przenosimy obchody do Pawilonu (ul. Ewangelicka 1) i zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Poznania i okolic na warsztaty taneczne, muzyczne i rękodzielnicze, prelekcje, pokazy i wystawy, sztukę teatralną, koncerty, ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego i wiele innych atrakcji.

Start: godz. 10:00.

Szczegółowy program DRK dostępny na stronie www oraz na FB:

http://wn.amu.edu.pl/drk/dni-roznorodnosci-kulturowej-2018

https://www.facebook.com/events/162482887762509/

Zapraszamy do udziału!