Dzień Niepodległości Republiki Łotewskiej dla studentów Filologii łotewskiej i litewskiej

18 listopada 2018 roku Łotwa obchodziła 100. rocznicę niepodległości. Z tej okazji studenci filologii łotewskiej i litewskiej IJ 10 listopada wspólnie zaśpiewali hymn Republiki Łotewskiej, jak również inne pieśni w języku łotewskim oraz zobaczyli film J. Nordsa „Mamo, kocham ciebie”.

W wydarzeniu wzięli udział głównie studenci i wykładowcy filologii łotewskiej i litewskiej Instytutu Językoznawstwa. W uroczystej atmosferze studenci zaśpiewali hymn Republiki Łotewskiej, jak i inne ulubione pieśni łotewskie, m.in. „Mana dziesma”, „Saule, Pērkons, Daugava”, „Trīs mezgliņi”, „Daļa Rīgas” i in., jak również nauczyli się podstawowych zwrotów związanych z obchodami święta niepodległości, degustowali łotewskie potrawy. Film J. Nordsa „Mamo, kocham ciebie” wywołał wzruszenie na twarzach obecnych.

(oprac. dr T. Navicka)