FILOLOGIA INDONEZYJSKO-MALAJSKA


Drogi Kandydacie!

Studia na kierunku filologia indonezyjsko-malajska umożliwią Ci gruntowne poznanie zarówno języka, jak i kultury Indonezji i Malezji. W trakcie trzyletnich studiów licencjackich będziesz uczyć się nie tylko języka indonezyjskiego i malajskiego, ale również języków angielskiego lub niemieckiego, a także przedmiotów obejmujących historię, realiozawstwo i językoznawstwo obszaru obszaru Indonezji i Malezji. Oprócz tego w programie znajdą się treści uzupełniające, takie jak wstęp do literaturoznawstwa, filozofia czy język klasyczny.

Nasi studenci zaangażowani są w działalność promującą kulturę krajów ich interesujących. Organizują dni Indonezji przy współpracy z ambasadą, festiwale filmowe oraz wieczorki tematyczne. Ponadto wielu naszych studentów rozwija swoje pasje dziennikarskie, pisząc artykuły do zaprzyjaźnionych portali internetowych (www.mojaindonezja.pl, www.polska-azja.pl). Jeśli interesujesz się językoznawstwem i nie tylko, zapraszamy Cię również do aktywnego udziału w sekcji Azji Południowo-Wschodniej Studenckiego Koła Naukowego REMAT.

W ramach studiów będziesz mógł również wyjechać na stypendia do Indonezji trwające od 3 do 16 miesięcy. Stypendyści mogą wybrać program kulturowy (obejmujący kursy tańca, rzemiosła teatru lub fotografii) oraz językowy (podczas którego opanują w stopniu zaawansowanym język oraz zapoznają się z literaturą indonezyjską).

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach handlowych współpracujących z Indonezją lub Malezją, firmach tłumaczeniowych, turystyce, ambasadach oraz organizacjach międzynarodowych, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebni są językoznawcy, kulturoznawcy lub po prostu osoby płynnie posługujące się językami malajskimi oraz angielskim i niemieckim.

Atutem absolwenta jest niewątpliwie fakt, że językiem indonezyjskim i malajskim włada obecnie niewiele osób, natomiast zapotrzebowanie na rynku pracy na tłumaczy z tych języków stale wzrasta.