FILOLOGIA ŁOTEWSKA


Drogi Kandydacie!

Poznaj język łotewski ? jeden z dwóch języków bałtyckich, które przetrwały do naszych czasów. Bliski mowie legendarnych Prusów, zakorzeniony w historii, intrygujący, a jednocześnie nietrudny do opanowania, melodyjny, zapadający w pamięć. W czasie trzech lat studiów licencjackich nauczysz się go na bardzo dobrym poziomie, jak również zdobędziesz wiedzę filologiczną ? dowiesz się, jak badać, dokumentować, opisywać systemy językowe. Będziesz mógł również kontynuować naukę języka angielskiego bądź niemieckiego na poziomie zaawansowanym. Te umiejętności dadzą ci możliwość zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy w dowolnym miejscu w Europie. Warszawa, Luksemburg, Bruksela? Czemu nie!

Poznaj Łotwę ? mały kraj na pograniczu Unii Europejskiej, jednocześnie bliski i daleki. Bliski, ponieważ łączy nas wspólna historia, przynależność do europejskiego kręgu kulturowego, położenie nad Morzem Bałtyckim. Daleki, ponieważ jest wystarczająco odmienny, by zaciekawić, zachęcić do odkrywania jego tajemnic.

Stolica Łotwy ? Ryga ? to jedno z najpiękniejszych miast Europy, które co rok przyciąga niezliczone rzesze turystów, zachwycające ogromną kolekcją budynków w stylu Art Nouveau. Możesz spędzić tam nawet dwa semestry, korzystając z naszych programów wymiany studenckiej. Lecz Ryga to nie tylko architektura, to również biznes i przemysł. Miasto jest finansową stolicą krajów bałtyckich. Nie musisz być językoznawcą czy tłumaczem ? zostań biznesmenem!

Poznaj Instytut Językoznawstwa ? miejsce tętniące życiem, gdzie pracują ludzie z pasją, gdzie możesz spotkać przedstawicieli najróżniejszych, nierzadko bardzo egzotycznych narodowości i kultur, wysłuchać wykładów gościnnych słynnych naukowców z całego świata, wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych czy pomóc w ich organizacji. Zostań częścią społeczności, która otwiera oczy na świat ? i rozwiązuje języki!

Koniecznie odwiedź naszą stronę: baltologia