FILOLOGIA WIETNAMSKA


Drogi Kandydacie!

Zapraszamy do studiowania filologii wietnamskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Filologia wietnamska jest młodą specjalnością, utworzoną w roku akademickim 2012/2013. Studia na tym kierunku dzielą się na licencjackie (3-letnie) oraz magisterskie (2-letnie).

Filologia wietnamska oferuje bogatą gamę zajęć. Oprócz nauki języka wietnamskiego od podstaw istnieje możliwość studiowania języka angielskiego lub niemieckiego. Dodatkowo studenci uczęszczają na zajęcia z historii, kultury i literatury Wietnamu.

W czasie studiów istnieje możliwość wyjazdu na roczne bądź półroczne stypendium do Wietnamu. Praktycznie każdy student filologii wietnamsko-tajskiej w ciągu 5 lat studiów ma szansę wyjazdu. W Wietnamie studenci uczą się na uniwersytecie w Ha Noi.

Nie samą nauką żyje student. Studenci filologii wietnamsko-tajskiej bardzo aktywnie włączają się w przygotowanie dni kultury Wietnamu oraz Tajlandii. Podczas takiego dnia wygłaszają referaty naukowe, pokazują zdjęcia i opowiadają o swoich wyjazdach do Azji, prezentują tradycyjne tańce wietnamskie i tajskie.

Rozpocznij naukę w Instytucie Językoznawstwa UAM na unikatowym (jedynym w Polsce!) i dającym nowe możliwości kierunku.