JĘZYKOZNAWSTWO I NAUKA O INFORMACJI


Drogi Kandydacie!

Język jest dla większości z nas podstawowym medium przekazu informacji. Aby zajmować się przetwarzaniem informacji, dobrze jest zatem wiedzieć coś o języku. U nas poznasz nie tylko „anatomię języka” i jego podsystemów, ale również nauczysz się, jak z takiej wiedzy korzystać. Poznasz oprogramowanie niezbędne do pracy nowoczesnemu tłumaczowi, redaktorowi gazety, pracownikowi archiwum i w wielu innych profesjach. Dowiesz się, jak funkcjonują archiwa informacji, jakie są techniczne i prawne uwarunkowania jej gromadzenia, przechowywania i udostępniania. Prócz tego nauczysz się, jak na każdej z naszych specjalności, wielu języków obcych. Oswoisz się z wielokulturowością, która jest w naszym Instytucie rzeczą zarazem oczywistą i niezwykłą.
Jeśli będziesz miał ochotę, możesz uczestniczyć w unikatowych projektach naukowych związanych z technologią mowy i języka, komunikacją multimodalną, badaniami nad językiem prawa, i innymi dziedzinami, w których IJ wiedzie w kraju prym.
Absolwenci językoznawstwa i informacji naukowej mogą znaleźć pracę w agencjach informacyjnych, tłumaczeniowych, archiwach, bibliotekach, firmach brandingowych, agencjach reklamowych i wielu innych miejscach. Ich kompetencje pozwalają elastycznie dostosowywać się do wymagań rynku pracy.