Udział zespołu bębniarek w warsztatach przygotowawczych do K-Community Festival


W dniach 2-7.07.2019 nasz studencki Zespół Tradycyjnych Bębnów Koreańskich Samulnori 큰 소리로 Keun Soriro przebywał w Seulu, gdzie brał udział w warsztatach przygotowujących zespół jako reprezentanta Polski do występu podczas K-Community Festival.
Sam festiwal przygotowywany jest przez Korean Foundation for International Cultural Exchange (KOFICE) wspólnie z K-Pop Belgium Society i stanowi komponent corocznego festiwalu Hallyu Wave. Nasz występ w ramach festiwalu będzie miał miejsce w Brukseli w dniu 5.10.2019.
Oprócz naszego zespołu udział w programie przygotowawczym wzięły także drużyny z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii, które szkoliły się z odpowiednio minyo, tańca z wachlarzami oraz tańca z maskami. W ramach programu miałyśmy okazję odwiedzić również Korean Folk Village, studio MBC, pałac Changdeokgung 창덕궁 oraz Korean Cuisine Culture Center, gdzie uczestniczyłyśmy w lekcji gotowania i same przygotowałyśmy pyszne bulgogi 불고기.

Udział w warsztatach był niezwykłym doświadczeniem, gdyż miałyśmy okazję szkolić się pod czujnym okiem pana Yeon Jeho, muzyka pracującego w Narodowej Orkiestrze Korei a naszego nauczyciela i mentora w programie. Zajęcia w Seoul Dance Center pozwoliły nam na rozwinięcie już znanych nam technik gry, korektę niedociągnięć technicznych i naukę nowego utworu.
To był bardzo inspirujący wyjazd, który pozwolił nam wiele się nauczyć pod okiem profesjonalisty. Pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i niecierpliwie wyczekiwać października!

Zapraszamy na facebookową stronę festiwalu:
https://www.facebook.com/kcf.kofice/
oraz na naszą stronę zespołu: https://pl-pl.facebook.com/keun.soriro/
(Oprac. Martyna Kompała, Zespół Tradycyjnych Bębnów Koreańskich Samulnori)