Wizyta uczniów z I LO w Lesznie na Wydziale Neofilologii UAM (były Instytut Językoznawstwa)

W dniu 30 stycznia 2019 roku w gościnne progi Wydziału Neofilologii zawitała grupa 25 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich z Leszna pod opieką pani mgr Roksany Sierackiej i pani mgr Barbary Kosik-Majewskiej. Licealiści spotkali się z wykładowcami byłego Instytutu Językoznawstwa Wydziału Neofilologii UAM.

Gości powitała dr Emilia Wojtasik-Dziekan, koordynatorka ds. promocji, która skrótowo omówiła wybrane specjalności studiów. Tym samym poczyniła wstęp do wykładu pana Profesora Mirosława Górnego pt. Językoznawstwo cyfrowe – domena badaczy czy inżynierów? Po krótkiej przerwie uczniowie udali się na grupowe warsztaty z języków: indonezyjskiego, prowadzone przez pana dr. Teiję Gumilara na podstawie materiałów przygotowanych przez panią dr Darię Zozulę i perskiego, prowadzone przez panią mgr Homeirę Moradi. Uczniowie mieli szansę doświadczyć kontaktu z żywymi językami i nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku indonezyjskim i perskim.

(oprac. E. Wojtasik-Dziekan, K. Gortych-Michalak)